alarmsystémy

klimatizácie

centrálne vysávače

PDF

Montáž centrálnych vysávačov

montáž centrálnych vysávačov

Najoptimálnejši čas inštalácie samotného potrubného rozvodu pre centrálny vysávač je v rámci novostavby, keď je hotová hrubá stavba domu vo fáze keď sa inštalujú aj ostatné technické rozvody (elektro, voda, kanalizácia). Centrálny vysávačový rozvod je možné zabudovať do klasickej tehlovej alebo drevenej stavby. V prípade podlahového vykurovania sa musí potrubný rozvod pre centrálny vysávač nainštalovať pred samotnou pokládkou vykurovacích hadov.

Tak ako pri ostatných technológiách (napr. sanita, kúrenie, atd...) je najlepšie montáž centrálneho vysávača rozložiť do dvoch etáp:

  • V rámci hrubej stavby ešte pred omietkami inštalovať všetky potrubné rozvody.
  • Po omietkach a vymaľovaní, keď už sú hotové podlahy je možne inštalovať samotné vysávacie zásuvky, pripraviť štrbinovú zásuvku pod kuchynskú linku a osadiť a pripojiť na existujúci potrubný rozvod samotný agregát centrálneho vysávača.

Zabudovanie centrálneho vysávača do hotového domu.

zabudovanie centrálneho vysávača do hotového domu

V krajinách západnej Európy ako napr. Francúzsko percento inštalácií do jestvujúcich častokrát pamiatkármi chránených domov dosahuje viac ako 90%. V týchto krajinách stavebný boom nebol, pretože sa stavalo priebežne. Na Slovensko sa centrálne vysávače dostali až po revolúcii a vďaka stavebnému boomu sa nám vžila predstava že inštalácia systému potrubí je možná len v štádiu rozostavanosti stavby, a inak by sme museli rozbúrať dom (hrozná predstava).

Uvádzame pár príkladov inštalácie centrálneho vysávacieho systému do hotových domov - sú to nami realizované inštalácie:

  • 1. Bungalov - Agregát v kotolni suterénu potrubie v kotolni pod stropom na príchytkách, druhý "vetrací" otvor komína využitý na trasu k zásuvke. Zásuvka v chodbe prízemia hneď na komíne. Hadica 10,6m pokrýva celú plochu domu. V kuchyni pod linkou štrbinová zásuvka na omrvinky Vacpan, potrubný rozvod pod stropom kotolne.
  • 2. Podkrovný dom - Agregát v garáži potrubie na prýchytkách po povrchu stien garáže 1. Zásuvka v garáži pri agregáte, 2.zásuvka na chodbe vedľa garáže, nad garážou chodba podkrovia, zásuvka sa zasekala len od podlahy do výšky 40cm. Hadica 9,1m pokrýva celú plochu domu.
  • 3. Luxusný podkrovný dom - Agregát na prízemí za dverami pod schodiskom. Zásuvka hneď za dverami pri schodisku. Potrubie do podkrovia vedené na príchytkách po vnútornej stene shodiska, pod schodislom v podkroví zasekané do výšky zásuvky 40cm nad podlahou podkrovia.
  • 4. Bungalov - Agregát v technickej miestnosti výfuk nad strop, zásuvka na stene chodby, hadica 9,1m pokrýva celú plochu.
  • 5. Podpivničený podkrovný dom. Zákazník si realizoval zabudovanie s našim poradenstvom svojpomocne - Agregát v suteréne, potrubný rozvod pod stropom, stupačka po chodbe zasekaná kolmo až do podkrovia, na prízemí a v podkroví po 1 zásuvke, hadica 9,1m. Akcia prevedená po odchode manželky do kúpeľov v priebehu 1 týždňa 1človekom aj s vysprávkami a omaľovaním chodieb. Prekvapenie pre manželku.

Mohli by sme pokračovať mnohými príkladmi ktoré dokazujú že keď je vôľa, riešenie sa nájde.

 

PRODUKTY

WEBOVÉ STRÁNKY centrálne vysavače CYCLOVAC , klimatizácie LG electronics , zabezpečovacia technika JABLOTRON
CENA KLIMATÍZÁCIE

Porovnajte si ceny klimatizácie

Pomôžeme vám porovnať ceny klím a ich montáže. Nie vždy cenová ponuka na klimatizáciu obsahuje všetko čo potrebujete.

Takisto vám pomôžeme vyznať sa v rôznych cenových ponukách na elektronické zabezpečovacie systémy (EZS), alarmy a kamerové systémy.

Odborným porovnaním ponúk zabránite nepríjemnému prekvapeniu.

Ochrana osobných údajov

KLIMATIZÁCIE LG

KLIMATIZÁCIE LG

www.artcool.sk

centrálne vysávanie CYCLOVAC

www.cyclovac.sk

ZABEZPEČOVACIA TECHNIKA JABLOTRON

www.jablotron.sk

Z NAŠICH MONTÁŽÍ: klimatizácie - vzduchotechnika - alarmy - ezs