alarmsystémy

klimatizácie

centrálne vysávače

Centrálne vysávače

Firma ASSA je oficiálnym dovozcom centrálnych vysávačových systémov CYCLOVAC, kanadskej výroby pre Slovenskú Republiku. Za 18 rokov od vzniku firmy sme realizovali viac než 2000 inštalácii centrálneho vysávania do rodinných domov,hotelov,výrobných priestorov atd...

Centrálne vysávače CYCLOVAC sú známe na celom svete pre ich jedinečný filtračný systém, ktorý zlepšuje vnútornú kvalitu vzduchu v interiéri. Tiež sú známe pre ich výnimočnú čistiacu silu a tichosť prevádzky. Vysávače CYCLO VAC sú konštruované na dlhoročnú životnosť, využívajúce len tie najlepšie komponenty. Na centrálny vysávač CYCLO VAC sa naozaj môžete spoľahnúť po dlhé roky. Dve rozličné série agregátov poskytujú široký výber modelov, líšiacich sa rôznym spôsobom filtrácie a tiež v spôsobe regulácie výkonu. Sme si istí, že centrálny vysávač CYCLO VAC je jedným z najužitočnejších zariadení vo vašom domove.

pre viac informácií o produktoch navštívte našu stránku www.cyclovac.sk

Aký zmysel má inštalácia centrálneho vysavača?

Hlavná výhoda centrálneho vysávania spočíva v princípe jeho činnosti, t.j. centrálny vysávač iba odsáva nečistoty cez pevne zabudovaný potrubný rozvod do zbernej nádoby agregátu bez vírenia vzduchu v miestnosti.  Vzduch  zbavený nečistoty t.j. vzduch ktorý nám naše tradičné vysávače fúkajú späť do miestnosti centrálny vysávač vyfukuje cez výfukovú klapku do vonkajšieho prostredia. Tradičné vysávače ktoré môžu mať teoreticky 99,9.. % účinnosť zachytávania prachových častíc, ale prefiltrovaný vzduch vracajú späť do miestnosti zvíria týmto vratným vzduchom prachové častice ktoré zostanú víriť v priestore. Tento zvírený prach je obtiažne dostať zo vzduchu. Ďalšou výhodou je ľahšia manipulácia s ľahkou hadicou ktorá aj pri svojej štandardnej dĺžke okolo 9m po rozvinutí ľahko nasleduje Vaše kroky. Skutočnosťou že nemusíte dávať pozor aby ste bežným vysávačom neobili rohy miestností, zárubne či nábytku, ušetríte množstvo času, takže upratovanie centrálnym vysávačom Vám ušetrí min. 30% času. Za tento ušetrený čas sa Vám Vaša manželka môže o to viac venovať. Tiež minimálna hlučnosť ktorá vychádza z umiestnenia agregátu mimo obytný priestor je prínosom ktorý ocenia spolubývajúci, a tiež návštevníci penziónov a hotelov, kde časť hostí spí pritom ako upratovačka vysáva susednú izbu.

PDF

Montáž centrálnych vysávačov

montáž centrálnych vysávačov

Najoptimálnejši čas inštalácie samotného potrubného rozvodu pre centrálny vysávač je v rámci novostavby, keď je hotová hrubá stavba domu vo fáze keď sa inštalujú aj ostatné technické rozvody (elektro, voda, kanalizácia). Centrálny vysávačový rozvod je možné zabudovať do klasickej tehlovej alebo drevenej stavby. V prípade podlahového vykurovania sa musí potrubný rozvod pre centrálny vysávač nainštalovať pred samotnou pokládkou vykurovacích hadov.

Tak ako pri ostatných technológiách (napr. sanita, kúrenie, atd...) je najlepšie montáž centrálneho vysávača rozložiť do dvoch etáp:

  • V rámci hrubej stavby ešte pred omietkami inštalovať všetky potrubné rozvody.
  • Po omietkach a vymaľovaní, keď už sú hotové podlahy je možne inštalovať samotné vysávacie zásuvky, pripraviť štrbinovú zásuvku pod kuchynskú linku a osadiť a pripojiť na existujúci potrubný rozvod samotný agregát centrálneho vysávača.

Zabudovanie centrálneho vysávača do hotového domu.

Servis centrálneho vysávača ?

Systém centrálneho vysávania CYCLOVAC si v rámci svojej prevádzky nevyžaduje mimoriadny servis.Majiteľ však nesmie zabúdať na bežnú údržbu.


Doporučuje sa aby si každý užívateľ sledoval v akom stave naplnenia sa nachádza zberná nádoba prípadne vymeniteľné vrecko samotného agregátu centrálneho vysávača.(záleží od typu sacej jednotky)

Firma ASSA je oficiálnym dovozcom centrálnych vysavačových systémov CYCLOVAC pre Slovenskú Republiku. Kanadský výrobca CYCLOVAC vyrába svoje vysavače už vyše 45 rokov ručne, len z tých  najkvalitnejších komponentov čim je zapezpečená ich spolahlivosť, funkčnosť a dlhá životnosť. Video ako to celé prebieha si môžete pozreť TU :

 

PRODUKTY

WEBOVÉ STRÁNKY centrálne vysavače CYCLOVAC , klimatizácie LG electronics , zabezpečovacia technika JABLOTRON
CENA KLIMATÍZÁCIE

Porovnajte si ceny klimatizácie

Pomôžeme vám porovnať ceny klím a ich montáže. Nie vždy cenová ponuka na klimatizáciu obsahuje všetko čo potrebujete.

Takisto vám pomôžeme vyznať sa v rôznych cenových ponukách na elektronické zabezpečovacie systémy (EZS), alarmy a kamerové systémy.

Odborným porovnaním ponúk zabránite nepríjemnému prekvapeniu.

Ochrana osobných údajov

KLIMATIZÁCIE LG

KLIMATIZÁCIE LG

www.artcool.sk

centrálne vysávanie CYCLOVAC

www.cyclovac.sk

ZABEZPEČOVACIA TECHNIKA JABLOTRON

www.jablotron.sk

Z NAŠICH MONTÁŽÍ: klimatizácie - vzduchotechnika - alarmy - ezs