alarmsystémy

klimatizácie

centrálne vysávače

PDF

Otázky ako si vybrať klimatizáciu a ďalšie?

Ako si vybrať klimatizáciu

Ako si mám vybrať klimatizáciu? Aký design? Tepelné čerpadlo alebo nie? Aká je hlučnosť? A ďalšie otázky.

Otázky o klimatizáciách

Ako si vybrať klimatizáciu?

Na začiatku výberu je potrebné stanoviť výkon samotného klimatizačného zariadenia. Vychádzame z celkového objemu miestnosti, do ktorej klimatizačne zariadenie planujeme umiestniť. Štandardne sa udáva  na 1 m3 klimatizovaného priestoru je  potrebných cca 40-60 W výstupného chladiaceho výkonu.
Takže pre príklad : do obývacej izby vo veľkosti 90m3 postačuje klimatizačne zariadenie s chladiacim výkonom 3600W. Samozrejme  v závislosti od ďalších faktorov, ako sú zemepisná orientácia, druh stavby, okná, účel miestnosti a množstvo ľudí zdržujúcich sa v miestnosti. Pre optimálne stanovenie výkonu Vám  radi poradíme.

Dizajn

Neodmysliteľnou súčasťou obytných prietorov v dnešnej dobe je dizajn samotného zariadenia a preto aj výrobcovia klimatizačných jednotiek napredujú a vyvíjajú stále nové typy vnútorných klimatizačných jednotiek. V ponuke našej firmy sú jednoznačne najzaujímavejšie dizajny z výrobkovej rady svetového výrobcu č.1 - firmy LG Electronics - ARTCOOL.

Tepelné čerpadlo - áno alebo nie

Nami ponukané klimatizacie sú vybavené tepelný čerpadlom. Vďaka tepelnému čerpadlu v klimatizácii dokážete efektívne a úsporne kúriť, keďže sa tu využíva princíp nízkopotenciálového tepla z vonkajšieho prostredia. Tak pri kúrení klimatizačnou jednotkou ušetríte 2/3 elektrickej energie oproti elektrickému ohrievaču.

Ďalej sa klimatizácie delia  na KONVENČNÉ a s INVERTEROM.
Kúrenie s konvenčnou klimatizačnou jednotkou je účinné len v prípade, ak je vonkajšia teplota  do cca 0°C. Tieto klimatizačné jednotky sú vhodné na vykurovanie len počas medziobdobí (Jar-Jeseň).

Samotnú kategóriu tepelných čerpadel tvoria klimatizacie s INVERTEROM. Tu sa dá využívať potenciál  fungovania kúrenia klimatizácie až do vonkajšej teploty -15°C, pri nákladoch 2/3 elektrickej energie oproti elektrickému ohrievaču.

Komfort, dbajte na hlučnosť

Samotná hlučnosť nielen vnútornej, ale aj vonkajšej jednotky je pri kúpe klimatizácie nie zanedbateľnou súčastou fungovania celého zariadenia. Menej hlučné klimatizačné jednotky sú potrebné najmä ak chcete používať klimatizáciu v bytových domoch, radovej zástavbe rodinných domoch či klimatizovaním v neskorých večerných hodinách. Tu platí , že čím výkonnejšia klimatizácia , tým bude hlučnejšia. Pre čo najnižšiu hlučnosť samotnej klimatizácie sa treba pozerať len po klimatizáciach vybavených systémom INVERTER.

Prevádzkové náklady a spotreba elektrickéj energie

Pri kúpe klimatizácie si každý položi otázku spotreby samotnej elektrickej energie a ročných nákladov na prevádzku zariadenia.Tu sa naplno prejavuje rozdiel medzi Konvečnou klimatizáciou a klimatizáciou vybavenou systémom INVERTER. Systém INVERTER (tzv.riadený výkon kompresora) je na celkovú spotrebovanú energiu a ročné náklady pri chode klimatizácie omhno šetrnější a úspornější.V podstate platí že systém INVERTER dokaže ušetřiť oproti konvečnej klimatizácii do 40% nákladov ročne  na spotrebovanú elektrickú energiu.

Čistenie vzduchu

V poslednom rade stojí za spomenutie, že samotná klimatizácia dokáže nielen chladiť, či kúriť, ale taktiež filtrovať vzduch a zbavovať ho nečistôt a baktérií. Už dávno neplatí, že klimatizácie nie sú vhodné pre alergikov. Dnes sú v ponuke klimatizácie s OINIZÁTOROM vzduchu,či PLAZMOVÝM systémom ktorý ponuka spoločnosť LG Electronic vo svojích klimatizáciach, ktorý nielen odstraňuje mikroskopické čiastočky prachu, ale aj roztoče, chlpy zvierat  tak , aby sa predišlo alergickým ochoreniam ako je astma. Výbornou funkciou samotnej klimatizácie je ak po vypnutí chladenia ešte presušia vnútornú jednotku a zabránia tak vzniku tvorbe plesní a alergénov.

Prečo kupovať u montážnej firmy?

Pretože montážna firma Vám garantuje okrem dodávky aj správny návrh, funkčnosť klimatizácie, zabezpečuje Vám servis a vie objednať na Vaše zariadenie aj náhradný diel. 90% z mála závad býva odstránená do 7 dní od nahlásenia poruchy.

V prípade že si klimatizáciu kúpite v internetovom obchode bez montáže, prípadne v reťazcoch ... riskujete nasledujúci scenár:

1.Musíte si zohnať chladiara na vykonanie odbornej montáže.

2.Chladiar montáž vykoná, ak je všetko OK zaplatíte, odíde. Ak je problém, klimaitizácia nefunguje, zdemontuje sa, zaplatíte chladiarovi, klimatizáciu vrátite, po odbornom posúdení Vám do 30 dní vrátia peniaze.

3.V prípade poruchy v záruke: internetové obchody a reťazce nemajú odborníkov, nevedia Vám zistiť príčinu poruchy, ani identifikovať potrebný náhradný diel. Zasa voláte chladiara, ktorý na opravy hlavne v lete, kedy má porúch na 36 hodín denne nemá čas. Nie je to preňho ani zaujímavé. Ak príde opakuje sa predchádzajúci scenár, demontáž, vrátenie predajcovi.

4.Na odstraňovanie závad po uplynutí záruky zabudnite, hlavne u neznačkových klimatizácií a to je 80% sa náhradné diely po záruke nedodávajú a máte na výber znovu kúpiť lacno, alebo ste si už uvedomili nesprávnosť voľby, a druhá voľba bude správnejšia - dáte si klimatizáciu (značkovú) namontovať montážnej firme ktorá Vám garantuje funkčnosť, a to nielen počas záruky.

Prajeme Vám správnu pri výbere klimatizácie a dodávateľa správnu voľbu.

Je ročný servis klimatizačnej jednotky potrebný?

Pre správne fungovanie a chod klimatizačnej jednotky je každoročné čistenie tak dôležité, ako výmena motorového oleja vo vašom aute. Solídny výrobca zariadenia doporučuje servisnú prehliadku zariadenia minimálne raz za rok servisným technikom, resp. chladiarom. Na klimatizácii sa kontrolujú prevádzkové tlaky, čistíme vonkajšiu aj vnútornú jednotku a to z dôvodov prevádzkového zaťaženia, zvýšenej spotreby a tiež opotrebovania znečistenej klimatizačnej jednotky a tiež z dôvodu ochrany zdravia dezinfikujeme výparník vnútornej jednotky. Okrem toho kontrolujeme elektrickú časť zariadenia. Takáto prehliadka je podmienkou trvania záruky tak ako je to napríklad u automobilov. Servis klimatizačnej jednotky doporučujeme vykonať v jarných mesiacoch, pred sezónou, kedy servisné firmy majú na túto činnosť vyhradený dostatok času. Doporučujeme tiež klimatizačnú jednotku otestovať na začiatku sezóny keď teploty vystúpia na 25°. Vyhneme sa tým prekvapeniu kedy prvýkrát zapneme klimatizáciu pri tropických teplotách a zistíme že klimatizácia nám z nejakého dôvodu nefunguje tak ako by mala.

Kedy začína sezóna klimatizovania?

Sezóna sa začína väčšinou v druhej polovici Júna, avšak majiteľom klimatizačných zariadení doporučujeme funkčnosť klimatizácie otestovať už pri teplotách okolo 25°C. Môžu tak predísť situácii keď pri teplote 35°C pri prvom zapnutí zistia , že klimatizácie nefungujú hlavne vďaka vynechanej servisnej prehliadke, a servisná firma sa dostaví najskôr za 14 dní. Toto servisné oneskorenie je spôsobené práve vďaka faktu že väčšia časť majiteľov si na klimatizáciu spomenie až pri extrémnych teplotách, a pri množstve našich inštalácií (cca 2000) nie je v našich silách zabezpečiť okamžitý servis. Toto sa týka všetkých dodávateľov klimatizácií. Tomuto javu predídete, ak si nezabudnete dať urobiť pravidelný ročný servis klimatizácie v mesiacoch Marec až Jún. Tento pravidelný ročný servis je doporučovaný výrobcom, a je predpokladom trvania záruky. Viac o servise sa dočítate v odseku servis klimatizácií.

Prečo a ako často čistiť fitre u klimatizačnej jednotky?

Raz za 14 dní resp. závisí to od čistoty vzduchu v prostredí. Ak si odsledujete, že filtre sú čisté, stačí raz za 30 dní opláchnuť filtre pod sprchou.


PRODUKTY

WEBOVÉ STRÁNKY centrálne vysavače CYCLOVAC , klimatizácie LG electronics , zabezpečovacia technika JABLOTRON
CENA KLIMATÍZÁCIE

Porovnajte si ceny klimatizácie

Pomôžeme vám porovnať ceny klím a ich montáže. Nie vždy cenová ponuka na klimatizáciu obsahuje všetko čo potrebujete.

Takisto vám pomôžeme vyznať sa v rôznych cenových ponukách na elektronické zabezpečovacie systémy (EZS), alarmy a kamerové systémy.

Odborným porovnaním ponúk zabránite nepríjemnému prekvapeniu.

Ochrana osobných údajov

KLIMATIZÁCIE LG

KLIMATIZÁCIE LG

www.artcool.sk

centrálne vysávanie CYCLOVAC

www.cyclovac.sk

ZABEZPEČOVACIA TECHNIKA JABLOTRON

www.jablotron.sk

Z NAŠICH MONTÁŽÍ: klimatizácie - vzduchotechnika - alarmy - ezs