alarmsystémy

klimatizácie

centrálne vysávače

PDF

Prečo je servis klimatizácie dôležitý?

Prečo servis klimatizácie?

Už ste videli niekedy klimatizáciu, ktorá nemala urobený servis celý rok? Pozrite si ju.

Klimatizácie servis

Klimatizačné zariadenie počas svojej činnosti pracuje s vysokými prevádzkovými tlakmi, vibráciami a tak po čase môže dôjsť k mikroskopickým netesnostiam na chladiacom okruhu. Okrem chladiaceho okruhu je potrebné venovať pozornosť čistote kondenzačnej jednotky a tiež výparníkov klimatizácie.V prvom rade odstraňujeme prach a mechanické nečistoty na zariadení spôsobené prečerpávaním vzduchu vo vonkajšej a vnútornej jednotke.

Keďže na vlhkom výparníku vnútornej jednotky je zvýšené riziko tvorby plesní, výparník dezinfikujeme špeciálnym roztokom. Klimatizačné jednotky LG okrem toho minimalizujú riziko tvorby plesní na výparníku vnútornej jednotky funkciou AUTO CLEAN ktorá po vypnutí klimatizačnej jednotky vysuší výparník aby plesne nemali živnú pôdu. V priebehu servisu kontrolujeme tiež prevádzkové tlaky v zariadení, elekrická časť si vyžaduje kontrolu svoriek dotiahnutím. V diaľkovom ovládači pred sezónou vymeníme batérie. Nakoniec po zložení klimatizačnej jednotky skontrolujeme systém uvedením do prevádzky vizuálne, akusticky aj kontrolou prevádzkových tlakov.

Solídny výrobca zariadenia doporučuje servisnú prehliadku zariadenia minimálne raz za rok servisným technikom, resp. chladiarom. Takáto prehliadka je podmienkou trvania záruky tak ako je to napríklad u automobilov.

Servis klimatizačnej jednotky doporučujeme vykonať v jarných mesiacoch, pred sezónou, kedy servisné firmy majú na túto činnosť vyhradený dostatok času. Doporučujeme tiež klimatizačnú jednotku otestovať na začiatku sezóny keď teploty vystúpia na 25°. Vyhneme sa tým prekvapeniu kedy prvýkrát zapneme klimatizáciu pri tropických teplotách a zistíme že klimatizácia nám z nejakého dôvodu nefunguje tak ako by mala, klimatizačné firmy majú v tomto období zákaziek na 36 hodín denne a vy si budete musieť na servisného technika nejaký čas počkať, hlavne ak nemáte urobený jarný servis. Klimatizačné firmy si v lete predovšetkým musia zarobiť na to aby tu mohli byť pre Vás aj na budúci rok.

Majiteľ klimatizačnej jednotky si okrem tohto servisu čistí filter vnútornej jednotky podľa potreby, prvú kontrolu doporučujeme po 14 dňoch od uvedenia do prevádzky. Zanedbaním servisu majiteľ ohrozuje seba a svojich blízkych ktorí sa spolu s ním zdržujú v pracovnom priestore klimatizácie.

Takto vyzerá vrtuľa a výparník vnútornej jednotky po 5 rokoch zanedbaného servisu. Aj keď zariadenie vyzeralo na likvidáciu, šikovné ruky technikov z tejto klimatizácie ešte urobili prevádzkyschopné zariadenie. Nad vplyvom takto znečistenej klimatizačnej jednotky na vaše zdravie sa radšej ani nezamýšlajte ...

 

PRODUKTY

WEBOVÉ STRÁNKY centrálne vysavače CYCLOVAC , klimatizácie LG electronics , zabezpečovacia technika JABLOTRON
CENA KLIMATÍZÁCIE

Porovnajte si ceny klimatizácie

Pomôžeme vám porovnať ceny klím a ich montáže. Nie vždy cenová ponuka na klimatizáciu obsahuje všetko čo potrebujete.

Takisto vám pomôžeme vyznať sa v rôznych cenových ponukách na elektronické zabezpečovacie systémy (EZS), alarmy a kamerové systémy.

Odborným porovnaním ponúk zabránite nepríjemnému prekvapeniu.

Ochrana osobných údajov

KLIMATIZÁCIE LG

KLIMATIZÁCIE LG

www.artcool.sk

centrálne vysávanie CYCLOVAC

www.cyclovac.sk

ZABEZPEČOVACIA TECHNIKA JABLOTRON

www.jablotron.sk

Z NAŠICH MONTÁŽÍ: klimatizácie - vzduchotechnika - alarmy - ezs