PDF

VIDEOVRÁTNIKY COMMAX

 

 

ASSA SR s.r.o. je oficiálnym distribútorom videovrátnikov Commax.
Spoločnosť Commax Co., Ltd. vznikla v roku 1968 v juhokórejskom Soule. Od deväťdesiatych rokov je Commax lídrom v oblasti videotelefónov určujúci smer, ktorým sa tieto produkty vyvíjajú a naďalej budú vyvíjať. Veľkou prednosťou produktov značky Commax je ich inovatívny design, výborné výrobné spracovanie a kvalita produktov, zaručujúca užívateľovi dlhodobú spokojnosť.


Výber videotelefónu

Výber videotelefónu určujú nasledujúce vlastnosti:

  • design,
  • verzia,
  • funkcie prístroja,
  • dostupná kabeláž pre prepojenie videotelefónu s dvernou stanicou.


Videotelefón by mal byť umiestnený na dostupnom mieste pre jeho ovládanie. V našej ponuke nájdete širokú paletu rôznych designových variant videotelefónov, ktoré sú ľubovoľne kombinovateľné s akoukoľvek dvernou stanicou Commax.


Verzie videotelefónov

  • hands free - bez sluchátka,
  • s klasickým slúchadlom - pri komunikácii držíte slúchadlo v ruke.

Hands free videotelefóny je možné použiť na akomkoľvek mieste v dome, neobsahujú slúchadlo s prívodnou šnúrou.

Videotelefóny s klasickým sluchátkom sa najčastejšie používajú na mieste, kde je predpoklad, že by hlasitá komunikácia rušila spiaceho človeka.


Funkcie videotelefónov

  • videopamäť,
  • interkom,
  • možnosť pripojenia prenosného bezdrôtového telefónu Commax,
  • možnosť pripojenia smarfónu cez mobilnú aplikáciu Commax.

Účelom videopamäte je uchovanie pár okamihov po zazvonení fotografiu alebo krátky videozáznam návštevníka s aktuálnym časom a dátumom. Po príchode domov máte prehľad o tom, kto u Vás bol. Táto funkcia má bezpečnostný význam, využiteľný aj ako dôkazový materiál.

Funkciu interkomu môžete využiť, ak plánujete mať v dome viac videotelefónov prípadne audiotelefónov, cez ktoré chcete komunikovať. Stačí len stlačiť tlačidlo a ostatné prístroje sa rozzvonia odlišným vyzváňacím tónom.

Poznámka: Funkcia INTERKOM je možná u systémov značky Commax vždy iba na jednej adrese, teda v systémoch s jednotlačidlovou dvernou jednotkou. Pri použití viactlačidlovej dvernej jednotky. Nie je možné využívať interkom medzi rôznymi adresami (napríklad, ak je dvojtlačidlová dverná stanica DRC-2AC1 a na každom tlačidle je jeden videotelefón, tak nie je možné komunikovať medzi týmito videotelefónmi).

Inštalácia videotelefónu

Ideálne je potrebné najskôr zvoliť systém videotelefónov a následne pre ne pripraviť vhodnú kabeláž. Pre prepojenie videotelefónu a dvernej stanice sa najčastejšie doporučujú použiť dátové káble typu UTP Cat 5e. Doporučujeme ísť touto kabelážou cez rozvádzač, prípadne miesto, v ktorom je možné na túto kabeláž pripojiť ďalšie napájacie zdroje, alebo z tohoto miesta kabeláž ďalej vetviť atď.

Dôležitou vecou je tiež mať k videotelefónu prívod 230Vac (presnejšie v mieste za videotelefónom). Takmer všetky typy videotelefónov značky Commax majú napájanie na 230Vac. Väčšina videotelefónov má na zadnej strane priamo flexo šnúru so zástrčkou na 230Vac. Tú je možné skrátiť na požadovanú dĺžku a pripojiť ju priamo do elektroinštalačnej krabice umiestnenej za videotelefónom.

Pokiaľ nemáte k dispozícii blízko video telefónu alebo za ním prívod 230Vac a chcete aj tak použiť systém Commax, tak si môžete zvoliť videotelefón s napájaním 17-30Vdc (CDV-70AD). V prípade, že chcete iný typ prístroja a nemáte k dispozícii prívod 230Vac, vieme prístroj elektronicky upraviť, ak to konkrétny typ umožňuje.

Inštalačná výška videotelefónu by sa mala pohybovať v rozmedzí 145 – 155 cm (horná hrana prístroja). Na túto inštalačnú výšku je treba myslieť už pri príprave kabeláže.

PRODUKTY

WEBOVÉ STRÁNKY centrálne vysavače CYCLOVAC , klimatizácie LG electronics , zabezpečovacia technika JABLOTRON
Ochrana osobných údajov

KLIMATIZÁCIE LG

KLIMATIZÁCIE LG

www.artcool.sk

centrálne vysávanie CYCLOVAC

www.cyclovac.sk

ZABEZPEČOVACIA TECHNIKA JABLOTRON

www.jablotron.sk

Z NAŠICH MONTÁŽÍ: klimatizácie - vzduchotechnika - alarmy - ezs